Своїм незвичайним назвою озеро зобов`язане дружині київського царя Ярополка. Згідно з легендою, дана територія була улюбленим місцем відпочинку цариці Кунігунди на шляху до Києва. Цікаво, що даний водойму штучний. Довгий час на місці озера знаходилася соляна шахта. За помилки одного робітника на копальні прогримів вибух, який призвів до її просідання. Нішу, що утворилася поступово заповнювала вода, в результаті з`явилося одне з найкрасивіших озер України.
Примітно, що озеро Кунігунда, завдяки своїй підвищеній солоності, в даний час використовується в лікувальних цілях. Щорічно на берега водойми приїжджають сотні туристів, щоб поліпшити стан серцево-судинної, нервової та статевої систем. Навколо озера розташовані пансіонати та приватні лікарні, в яких кожен бажаючий може поправити своє здоров`я. Особливо популярна Кунігунда влітку. У спекотні дні вода прогрівається до 25-27 градусів Цельсія. Це дозволяє в комфортних умовах приймати соляні ванни і робити грязьові обгортання під відкритим небом.
Озеро Кунігунда – це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150%, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда називають аналогом мертвого моря в Україні.
Концентрації солі в озері достатня, що б, як і в мертвому морі, ви відчули невагомість при зануренні у води цього озера. Кунігунда – озеро антропогенного походження, утворилося воно внаслідок просідання шахти з видобутку кристалів солі в 1902 році.
Настільки незвичайна для нашого слуху, назва з’явилося завдяки угорській цариці Кунігунде, яка була дружиною ясновельможного князя київського Ярополка.
Озеро Кунігунда є курортною зоною. Дно озера і береги покриті шаром лікувальної грязі, яка має насичений чорний колір. Вибір місць для відпочинку тут величезний. Береги буквально усіяні величезною кількістю санаторіїв, профілакторіїв і готелів. У літній час до них додаються ще, і можливість зупиниться на нічліг в наметі, пише Україна туристична.
ВЛАСТИВОСТІ ВОДИ
Більшість відпочивальників намащуються спеціальною глиною, яка є дуже корисною для лікування хвороб, пов’язаних з кістками та шкірою. Відпочивають в Солотвино переважно з дітьми, адже солона вода повністю тримає тіло на поверхні. Щільність солоної води – 30-32 г/л.